VAZ-21053. Kōmike hoakaka, hōʻike manaʻo, kiʻi, holo 'awelika
Inexpensive kükohu "AvtoVAZ"
VAZ-21053 - iiaie oaoieei hoakaka
General 'ike:
  • -I? Iecaianoaaiiuo - Rusia, Volga ulia kaʻa kanu ma Togliatti.
  • ʻia - RWD, perednemotornaya.
  • Anuu - VAZ-2101.
  • Ka helu o nā wahi - elima-seater.
  • Kōmike hoʻokele kulana - i ka hema.
  • Hilo - mai ka makahiki 1980 a hiki i 2009.
ke kino:
  • ? Ieoaeunoai - metala, welded.
  • Type - sedan, eha-puka. Hood e hoole ke ola. Ke kino pahu ami, me ka pneumatics.
engine:
  • Paukūʻolokaʻa nona iho - 1452 CC / knm.
  • Ka helu o nā paukūʻolokaʻa - 4, ma-laina hoʻoponoponoʻana o Kamehameha.
  • Ke anawaena o ka Pistons, - 79 mm o.
  • Ke kuʻe mapuna lōʻihi - 80 mm o.
  • Kuʻe apo - oho nou ana la o ka hao, o ka luna scraper apo - chrome.
  • Nona iho - 71 nā lika. i kekahi. ma 5600 rev / min.
  • Ikehu - 103/3400 HI / R / min.
  • Manawa - lolo camshaft, cams nitrided hoopio ai hoi i maloo;
  • Ka helu o nā kiwikā no paukūʻolokaʻa - 2.
  • Lubrication -, hoʻoikaika ihola ma lalo o ka puʻuwai.
  • Wahie - A-93 kola, unleaded.
kapa pahu - manuale eha-ke kahua.
Kapa ka lākiō. :
  • 3,75 - mua hoolilo;
  • 2,30 - kekona kapa;
  • 1,49 - kolu o kapa;
  • 1,00 - ha o ka (kauoha) EYI;
  • 3,87 - e hoole kapa;
  • nei imua oukou kapa - helical holoʻokoʻa, hana paʻa ';
  • Nana e hoole kapa - pololei.
All transmissions i synchronized. Oil KP - hypoid.
kaʻa:
  • Front wehe - kuokoa, une lōhai, kea-stabilizer.
  • Hope o Wehe 'ia - e kaukaʻi, Pendulum, me ka mea ulana lole papamoe kumupaʻa.
kōmike hoʻokele:
  • Kōmike hoʻokele kapa - ilo hypoid.
  • Kōmike hoʻokele kolamu - omo, ma luna o ka hāʻuleʻana nā mea pilihao.
  • Kōmike hoʻokele huila - ka ikaika kalapona puluniu me ka anaiia.
Wawahi iho System:
  • Ka hoʻokukeʻana - neaa pālua-puni.
  • Front nā paleki - iwi kuamoʻo, ole-ventilated.
  • Hope o wawahi - pahu.
Auana:
  • ʻO kā mākou māmā - 150 km / h.
  • Hoʻonui mai Aʻohe hiki i 100 km / h - 17 kekona.
Ana a me ke kaupaona:
  • lōʻihi - 4130 mm o;
  • laula - 1620 mm o;
  • kiʻekiʻe - 1446 mm o;
  • ʻae (ʻae) - 175 mm o;
  • wheelbase - 2424 mm o;
  • ka Track laula o ke alo huila - 1365 mm o;
  • ka Track laula o ka hope o huila - 1321 mm o; R
  • luhi o ka nui - 165/70 R13;
  • Lawelawe alaplpa kaumaha - 995 kg;
  • loa ke kaupaona - 1395 kg;
  • kīpaku nona iho - 385 CC / knm;
  • Wahie pahu nona iho - 39 nā lika.
kaʻa
ke peleki pāʻana'ōnaehana
Olelo hoopomaikai kaʻa VAZ-21053, photo a me ka hōʻikeʻano
Mai ka makahiki 1999, i ke kaʻa kuai i loko o Rusia, hoomaka ae la i ka pali emi mai ke kauoha ae la ia e ka paʻamau o 1998 kumukūʻai. Model VAZ-21053, kona engine ua koe nui ia e makemake ma ka hua'ōlelo o ka helu 'kiko'î a me nā' ano, no hoi e ae mai ka instability market ana. Pōʻeleʻele loa kuai kaa, kekahi ma hope o kekahi hōʻole i ka lako hou. Koi no ka VAZ-21053, hoakaka o ka a i ole i ka moʻolelo no ka makahiki, ka mea, ua he lōpū, mai ka makahiki 2000 a me a panina o? Iecaianoaaiiuo i ka 2009. Once ma November 2008 wehe 'ia mai? Iecaianoaaiiuo minicar "Oka", "Lada 2105" a ua lilo i kona ka hoʻololi' ana i ka makepono kaa ma ka Lūkini kuai.